Světluška nám posvítí na cestu, kterou zvládneme projít sami.

Zápis z rodičovské schůzky

11. září 2014 v 18:21 |  Pro rodiče

Zápis z rodičovské schůzky v MŠ SVĚTLUŠKA

Dne: 4. září 2014

V budově MŠ, oddělení Motýlků

Přítomni: Mgr. J. Taras, vedoucí učitelka MŠ Leona Nováková, Lucie Doležalová, Tereza Vítová, rodiče viz prezence.


Slovo má pan ředitel - přivítání.

Nové personální obsazení. Mgr. T. Vítová v Motýlkové třídě s p. uč Novákovou. Bc. Doležalová a Bc. Průšová ve Slunéčkovém oddělení. Mgr. Šimková odešla skrze dojíždění do MŠ Mozaika v Jihlavě. P. uč. Kulhánková Ferdová je nemocná.


Změny - malování ve třídách, nové venkovní dveře, věšáky na ručníky ve Slunéčkové třídě. V pátek výměna oken. Vyhlídkově renovace zeleně (v rámci projektu), poté dojde k rekonstrukci hrací plochy.


Nově web mateřské školy - pro lepší informovanost a propojenost s rodiči.


Během září a října proběhnou anonymní dotazníky.


Na jaře 2015 bude spuštěna rekonstrukce kanalizace. Dbát ne bezpečnost!


Jarní prázdniny a letní prázdniny budou na základě zájmu ze strany rodičů, informace budou na další rodičovské schůzce a bude tento bod zakomponován do dotazníků. Ohledně letních prázdnin rozhoduje pouze ředitel. Záleží také na výběru dovolených učitelek.


Pan ředitel nechává prostor pro dotazy. Loučí se. Slovo přebírá vedoucí učitelka Leona Nováková.

Nové obsazení. Sjednocení tříd, spolupráce. Navazujeme na projekt paní Hubené "Cesta k sobě" (ochrana životního prostředí, chování k sobě, k ostatním kamarádům)

ŠVP obsahuje prvky Montessori pedagogiky. Jde o práci s pomůckou (rodiče si pomůcky vyzkoušeli na vědecké olympiádě) a práci na elipse.


Provozní řád: úplata je 480 Kč. Částka vycházela mnohem vyšší, ale p. ředitel stanovil částku nižší. Posílat na účet školy, VS je rodné číslo dítěte. Kdo nemá účet, platí hotově. Prosíme spíše platbu na účet. Splatnost k 15. Dni v měsíci. Kdo neodhlásil trvalý příkaz přes léto, vrátí se mu částka ke konci kalendářního roku. Osvobozeni od platby jsou děti, jež jsou ve MŠ poslední rok před zahájením školní docházky. Dále ti, jež pobírají sociální příplatek, dávky pěstounské péče a sociální dávky.


Odhlašování dětí - rodič je povinen oznámit nemoc dítěte. MŠ má právo po neomluvených 14 dnech dítě vyloučit.


Stravování: MŠ není povinna odhlašovat dítě z jídelny. To musí udělat rodič, vždy do půl 7 ráno. 2. den neodhlášený oběd stojí 60 Kč. Pokud není dítě nahlášené v jídelně, nemůžeme jej přijmout. Vše musíme dodržovat. Nemůžeme ustupovat, ve zlém se nám to vrací.


Stížnosti před létem a inspekce: jako školka jsme z celé kauze vyšli dobře. Nebyly zjištěny velké nedostatky. Celé to paní vedoucí učitelka vnímá jako útok na svou osobu. Zvažovala i trestní oznámení. Paní Nováková apeluje na rodiče skrze důvěru. Máme děti rády a děláme tuto práci rády. Snažíme se.


Změna organizace dne:

6:00 - začátek provozu MŠ, 15:30 konec provozu MŠ.

Scházíme se do 8 hodin. Prosíme o dodržování této doby.

Oběd v 11:30. Vyzvedávání dětí po obědě 12:00 - 12:15.

V 13:30 probouzení dětí. Rodiče si mohou vyzvednout děti v tuto dobu, ale svačinku si děti berou s sebou domů. Svačinka je v 13:45. Vyzvedávání dětí od 14:00.

V 15:30 se uzavírá MŠ.

Prádlo se pere 1x za 3 týdny, perou rodiče. Vše je podepsané. Pokud se dítě počůrává, prosíme o plenkové podložky.


Oblečení: Dítě má mít oblečení do třídy a oblečení na ven. Ven rosíme o staré oblečení. Věci označené. Pláštěnku a holínky.


Info: dvě tabule u hlavních dveří. Velká se základními informacemi a malá s doplňkovými informacemi. Každá třída pak má svou nástěnku.Stránky budou plně funkční do pátku 12.9.2014.


PRÁVA DÍTĚTE: Dle práv dítěte nenutíme děti do jídla, spánku ani do činností.


Dopolední svačinka: nově vždy zelenina či ovoce. Vizí by bylo, aby si děti mohly mazat chleby samy (dle jejich volby). Lépe sníst suché pečivo a zeleninu či ovoce, než nejíst pečivo, protože dítěti nechutná pomazánka.


Rodiče prosíme, aby se nekouřilo v celém areálu školy. Na hřišti nacházíme krabičky cigaret, máme propálenou plachtu na pískovišti.


V říjnu odstartujeme sběr papíru. Chceme si našetřit na originální montessori pomůcky Lidská kostra a Světadíly.


Sponzorské dary vítáme.


Výměna oken v pátek, prosíme o vyzvednutí dětí po obědě, pokud je to možné.


Během září pozorujeme děti. Od října máme představu spací třídy a třídy předškolákú (příprava do školy, montessori a didaktické pomůcky).


Nově ve školním řádu: při společných odpoledních akcích je rodič zodpovědný za své dítě. Na dopolední akce již nebudeme zvát rodiče. Bylo to označeno za diskriminaci pracujících rodičů.


Akce na školní rok jsou zveřejněny na informační tabuli. Plánujeme dva výlety. Jeden Vánoční a jeden na konci roku. Na výlety rodiče nebereme, je to školkový výlet a děti si jej užijí zcela jinak než s rodiči.


Prosíme, řešte problém s námi. Chceme klid a užívat si práci s dětmi bez stresů. Můžete nás tak i upozornit na věci, co by nás nenapadly.


Prostor na dotazy.

Dotaz ohledně Vánoční besídky. Akci vymyslíme.

Vrstvy na procházky - ráno jdou děti více oblečené, na procházku nemusíme dávat všechny vrstvy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama