Světluška nám posvítí na cestu, kterou zvládneme projít sami.

Září 2015

Relaxační kroužek

29. září 2015 v 12:55 Pro rodiče
Ve středu 30. září začíná Relaxační kroužek pod vedením Jany Hubené.
První skupina: 14:15 - 15:00 hod.
Druhá skupina: 15:00 - 15:45 hod.
Kroužek bude každou středu. První pololetí - 450 Kč.

Divadlo Človíček

29. září 2015 v 12:53 Akce
V pondělí 5. října proběhne další představení z cyklu "Človíček".

Ve čtvrtek 22. října bude další představení z cyklu "Človíček".

Enviromentální program "Človíček".

9. září 2015 v 13:25 Akce
Z osobních důvodů bylo přeloženo první představení o človíčkovi z 15. září na 24. září 2015.

Program "Človíček a jeho kamarádi" je tak posunutý na pondělí 5. října 2015.Zápis rodičovské schůzky ze dne 8. září 2015

9. září 2015 v 13:20 Pro rodiče
Zápis rodičovské schůzky ze dne 8.9. 2015
· Přivítání rodičů panem ředitelem Mgr. Jaroslavem Tarasem a vedoucí MŠ Leonou Novákovou

· Personální změny. Veronika Průšová dál studuje. Tereza Vítová se vrátila do rodného kraje. P. Zvěřinová získala práci v Přísece. Nově p. uč. Mašterová u Motýlků a školnice p. Šuhajová, na ranní směnu k beruškám dochází p. uč. Radka Fiedlerová.

· Oplocení pozemku, zázemí MŠ, bezpečnost.

· Kanalizace obce Puklice. Kanalizace došla na hranici pozemku ZŠ. Měla by být hotová do konce tohoto září. Je však dost možné, že vzhledem k nezaznamenaným kanálům se průběh prodlouží. Poté se bude moc řešit parkování.

· Dotaz: zákaz vjezdu do ulice u ZŠ. Pan ředitel se na to zeptá pana starosty, protože nemá tento zákaz dodatkovou tabulku "mimo vozidla stavby".

· Novinky z MŠMT: Děti do MŠ od dvou let bez snížení počtu dětí. Prozatím to není schváleno.


· Zdravá strava v jídelně. Změny u svačinek.

· Prostor pro dotazy na p. ředitele: Jak bude provoz o prázdninách? Jarní prázdniny, letní prádzniny? Odpověď: Zákon umožňuje řediteli školy uzavírat provoz o prázdninách bez souhlasu zřizovatele. P. ředitel zajišťuje místa v Brtnici. Jarní prázdniny, předpokládáme, budou. Vysvětlení omezených možností při malé MŠ. O jarních prázdninách bylo přihlášeno 20 dětí, na konci týdne pak bylo 6 dětí.
· Vánoční prázdniny a podzimní prázdniny se nás netýkají. Ředitelská volna se na MŠ nevztahujÍ, pouze na ZŠ.
· Problém s kotlem. Po Vánocích zkolabovali, ředitel vyhlašoval volno pro ZŠ.
· Pokud by byl problém či další dotaz, obraťte se na p. ředitele (osobně, telfonicky, emailem)

· Momentálně jsou všechny učitelky v MŠ plně kvalifikované.

· Budou nové webové stránky. Prozatím veškeré info naleznete na www.ms-svetluska.blog.cz
· V jídelně se dají odhlašovat obědy i na mail a to do 6:00 hod.

· Rozloučení s p. ředitelem J. Tarasem.· Vedoucí MŠ lea Nováková: Shrnutí loňského roku. Velmi klidný rok bez prověřování a inspekcí a v dobrém kolektivu. Pořádali jsme spoustu akcí, divadla, výlety (zoo, farma Bohuslavice), Domestos (vedlejší výhra v hodnotě 13 tis. Kč) , Fíha dýha, Rytíři z nosu. Školkové akce "Zachraňme strom", za výdělek jsme pak zakoupili nový strom - akce "Zasaďme strom".
· Pro letošní rok se chystáme na spoustu podobných akcí.

· Dotazník - vše pozitivní, jediné negativní jídelníček. P. uč. Doležalová se stala lektorem Zdravé abecedy. Schraňovali jsme jídelníčky, hodnotili a v dubnu jsme se sešli s jídelnou. Půlka května a června se zlepšila v rámci svačinek. Prvních 14 dní tohoto školního roku je však pouze a jen chleba. Nadále řešíme. V lednu chceme pro vás udělat akci v rámci Zdravé abecedy. Je potřeba pomoci ze strany rodičů, názory, připomínky.


· Tento rok jedeme opět podle ŠVP Světluščin rok v přírodě, budou jiná týdenní témata. S malými dětmi se však začíná především adaptací. Zásadní je, aby se dětem ve školce líbilo.


· Projekty: Cesta k sobě (Aby se děti uměly vyjádřit, co jim je a není příjemné. Aby znaly samy sebe apod.)
· Také jsme řešily dotační program během dovolené na téma Rozvoj polytechnické výchovy. Projekt schválen. Čekáme na závěrečné vyjádření. 16. září se uvidí J Na základě tohoto dotačního programu jsme sepsaly projekt Světluščina továrna.
· Projekt zdravá abeceda je součástí ŠVP, stejně jako Cesta k sobě a Světluščina továrna.

· Zůstatek financí…sponzoring p. Hubené, sběr papíru, zbytky z kulturních fondů činí 4900 Kč. Použití na školní zahradu, kde bude dílna, stezka bosou nohou, interaktivní prvky. Poděkování rodičům za zbytky z kulturního fondu.

· Opět se zůčastníme dalších akcí jako je Fíha dýha, Domestos, Rytíři z nosu, nově Sevt.

· Plánujeme dva výlety. ZOO a školní výlet na závěr školního roku, proto vybíráme 500 kč rovnou na celý rok. V září nás už čekají dvě představení. Enviromentální program Človíček. 15. září se nám človíček narodí. Chceme opravdu kvalitní divadla.

· Stále pracujeme s prvky Montessori pedagogiky.

· Školní řád. Seznámení. Úplata se platí k 16. dni měsíce ve výši 480 Kč. Půlka úplaty je jen v případě, že dítě čeká do nástupu do MŠ. Děti posledním rokem v MŠ úplatu neplatí.
Prominutí patří rodičům, kteří pobírají dávky státní sociální podpory, a to každý měsíc.

· Změna organizace: 6,30 - 15,30 hod. Scházení dětí je do osmi hodin. Vyzvedávání dětí před obědem 11,15-11,30. Po obědě 11:45 - 12:15. Spinkání - mnoho spících dětí, a proto ředškoláci odpočívají a pak se s nimi jde pracovat (předškolní příprava).

Odpolední vačiny nelze odnášet z MŠ z hygienických důvodů.
Ve 14:00 se děti vyzvedávají nejdříve. Případně se domlouvat dopředu. Vyzvedávání dětí včas. V 15:30 hod se školka uzavírá.
· Omlouvání dětí je povinností rodičů. Omluvit děti do osmi hodin ráno. Mail, telefon.

· Prádlo se dává domů 1x za měsíc. Povlečení je podepsané. Každé dítě spí v tom, co mu vyperou jeho rodiče.
· Prosíme o pomoc s praním při počůrání. Rodiče dětí, kterým se to stává častěji prosíme o podložky a pytle na počůrané povlečení.


· Sebeobsluha a oblečení. Dostatečné množství náhradního oblečení. Batůžek či pytlík: 2 spodní prádlo, 2 trička, 2x ponožky, 2x tepláky, 2x punčocháče. Na věšáku budou věci, které budou mít ven. Rodič je povinnen zajistit dítěti vše potřebné. Teplé oblečení na ven.
· Děti nesmí mít nic na krku, řetízky, korálky.
· Děvčátkům sukénky a šatičky. Prosíme J

· Prosíme, čtěte nástěnky. Vše hned aktualizujeme na web. Všechna alba jsou skrytá a pod heslem.

· Kritéria přijetí do MŠ: sebeobsluha - správné oblekání, obouvání obuvy, zipy, knoflíky. Děti mají umět pít samy z hrníčku. Samy se mají najíst. Mají reagovat na jméno.
· Poprosit, poděkovat, pozdravit.

· Kroužek zůstává pouze relaxační. Start 30. září. Angličtina nebude, p. Vaňková učí na plný úvazek a neprojevila zájem.
· Prostor pro dotazy.

Děkujeme za pozornost.

Dne 8. 9 . 2015 v Puklicích


Týdenní souhrny fotografií 2015/2016

2. září 2015 v 14:19 Fotogalerie
Alba jsou opět skrytá a zaheslovaná. Heslo a přihlašovací jméno je zveřejněno na hlavní nástěnce v budově MŠ.Rodičovská schůzka 2015

1. září 2015 v 12:25 Pro rodiče
Rodičovská schůzka
se koná v úterý
8. září 2015
od 15:30 v MŠ.
Účast rodičů nutná.

Děkujeme.